Real Group Academy är ett initiativ för att främja musik genom kurser, coachning och workshop med hög grad av samskapande.
Real Group Academy är sprunget ur den a capella-gruppen The Real Group. Under åren utvecklades tre delar som blev centrala för att utveckla sättet att jobba med musik, positiv förstärkning, fokus på distinkta identifierade mål och förbättring av gruppinteraktioner. Dessa delar är grunden i workshopmetoderna företag nu erbjuder.
Peder Karlsson deltog i eXpressprogrammet våren 2018 och senare samma år antogs The Real Group Academy till inkubatorn.
Inlägg om företaget
Övriga företag
Sonaga AB
Ljud och Bild
Anna Sundström Lindmark
Litteratur
Studio Vejle
Cirkulär arkitektur och design.
Musikdrömmen
Musikproduktionskurs
MYREN
Mode
Pedagogboxen
Produktutveckling
Solsmula
Mode/Klädsömnad.
Studio Sirka
Grafisk Design
Trädgårdsmästaren i Sikeå
Trädgårdsdesign och design av offentliga miljöer.
Verkstad AS
Exklusiva bruksföremål och beslag i unika runda och böljande former.
Senaste artiklar
Join eXpression – Umeås största lägenhetsfest för kreatörer och företagare
Se bilderna från Prototype Week Vernissage
Emil Hägglund blir verksamhetsledare för eXpression Umeå
Kakor
Vi bjuder på kakor! Om du tycker det är ok, klickar du bara på "Acceptera alla". Du kan såklart välja vilken typ av kakor du vill ha genom att klicka på "Inställningar".
Läs vår cookie policy